piątek, 2 lipca 2010

Jesteśmy na wczasach


Prawie weekendowo a dla niektórych już wakacyjnie i urlopowo, przypominamy zalecenia Ireny dotyczące pobytu w domu wczasowym lub pensjonacie.

Tylko ludzie zupełnie niekulturalni niszczą urządzenia w domach wczasowych, hotelach, pensjonatach w których wynajęli pokój. Przecieranie butów serwetką czy firanką, rysowanie podłogi ciężkimi pakami, krojenie chleba na obrusie, wypalanie papierosem dziur w bieliźnie (stołowej czy pościelowej), zatykanie umywalni - oto grzechy główne ludzi "dzikich". Ciekawe co by sądzili o gościach, którzy by w ten sposób zachowywali się w ich mieszkaniu.

(ABC dobrego wychowania, Warszawa 1969, Wiedza Powszechna, s. 190)

W przyjemny, wakacyjny, nie skłaniający do destrukcyjnych zachowań nastrój, niech wprowadzi nas czołówka popularnego w latach 90 -tych serialu Żar tropików (Sweating Bullets 1991 - 1993).

4 komentarze:

 1. Oglądałam to arcydzieło z uciechą wielką, do dziś nie wiem, jak przetłumaczyć tytuł, żeby zachować oryginalny posmaczek...

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dzicy" ludzie jeszcze siorbią ,mlaszczą przy jedzeniu i tłuką sztućcami po talerzach.Przypomina mi się stary kawał,ale z brodą i nie będę go odgrzewać.

  OdpowiedzUsuń
 3. A przy stoliku nie sa ciekawi wspoltowarzyszy, tylko wspominaja poprzednie wojaze slowami: "W Egipcie to byloby nie do pomyslenia..."

  OdpowiedzUsuń
 4. Wg mnie najgorsi nie są ci, którzy szaleją w swoich pokojach, a ci, którzy na wakacjach postanowili wyrazić - w końcu - swoje, względem siebie, żale.I wszyscy dookoła muszą tego słuchać.Urocze.

  OdpowiedzUsuń