sobota, 4 czerwca 2011

Truskawki


W dzisiejszym odcinku Irena zaleca owocowe obżarstwo.

Jedzenie truskawek - to jedno z bardzo niewielu szalonych obżarstw, które można polecać wszystkim, niezależnie od wieku, stanu zdrowia itd. Nawet cukrzycy świetnie je znoszą, bo cukier, który zawierają truskawki - to łatwo przyswajalne lewulozy.
Zdarzają się - choć rzadko osoby uczulone na truskawki. A kto powinien jadać dużo truskawek w celach leczniczych? Reumatycy, artretycy, a także podagrycy, jako że truskawki działają profilaktycznie przeciw atakom tej choroby. Są świetne dla przeróżnych wątrobiarzy i nerkowców, dla chorych na płuca,  dla dzieci i rekonwalescentów. Wspaniale działają na urodę i to nie tylko te jadane, ale także jako maseczka upiększająca. Po codziennej kuracji truskawkowej cera staje się nieomal jak u niemowlęcia.

(Czy wiesz co jesz?, Warszawa,1985, Wydawnictwo Alfa, s.181)

2 komentarze:

  1. Ale pięknie te truskawki wyglądają!

    OdpowiedzUsuń
  2. Truskawka to wspaniałe owoce. Bardzo je lubię i teraz korzystam z okazji do woli. Lubię słodkie, nie liczę kalorii, to dodaję sobie jeszcze cukru. Słyszałem od pewnego rusycysty, że Rosjanie bardzo się śmieją, gdy słyszą słowo "truskawka". Niestety nie wiem dlaczego.

    OdpowiedzUsuń