niedziela, 13 grudnia 2009

Dziś pytanie, dziś odpowiedź


Wystarczy rzut oka na tematy na forach dyskusyjnych najpopularniejszych polskich portali, żeby zorientować się, że zapotrzebowanie na szybkie rady jest w narodzie wielkie. Pierwsze z brzegu: Jak oduczyć kota spania na kanapie? Co ile dni zmieniać pościel? Jak odmawiać różaniec?
Irena byłaby w swoim żywiole. Tak więc, dzisiaj garść rad krótkich, prostych i skutecznych.

Żeby jabłka czy gruszki nie ciemniały po obraniu, trzeba je skropić cytryną lub trzymać w zakwaszonej wodzie.
Coca colą myje się doskonale powierzchnie chromowane, także metalowe zlewozmywaki.
Przesoloną zupę można trochę odsolić, wkładając do wrzącej wody plastry surowego ziemniaka. Początkowo wchłaniają sól, a potem ją zwracają, czyli trzeba je usunąć w porę.
Przypalone ciasto warto przetrzeć tarką, aby zebrać warstwę spalenizny.
Jeśli chcemy utrzymać ciepłe naleśniki przez pewien czas, kładźmy je na płaskim ustawionym talerzu, dnem do góry, przy czym całość powinna stać na garnku z wrzącą wodą.

(Obiad w pół godziny, Warszawa 1978, Watra, s. 41)

Również dziś uraczymy Was Johhnym Cashem, tym razem głęboką i mądrą piosenką z zakresu poradnictwa życiowego.


4 komentarze:

 1. skad Irena miala coca colę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wynika z wywiadu - rzeki z Ireną ("Z Ireną Gumowską rozmowy przy stole")nasza Bohaterka była częstym gościem za Wielką Wodą ( studiowała także w USA). Znając Irenę zamiast pamiątek przywoziła produkty spożywcze, przyprawy i nowoczesne rozwiązania (suszarka na bieliznę w kształcie parasola).

  OdpowiedzUsuń
 3. założę się, że Hoop Cola to wymysł Ireny...

  OdpowiedzUsuń
 4. Slogan "Coca-cola to jest to!" wymyśliła Agnieszka Osiecka w latach 60. bodajże, bo było na niego zapotrzebowanie. Czyli można ją było u nas kupić. Pepsi robioną u nas na amerykańskiej licencji w szklanych butelkach pamiętam z dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń