środa, 14 października 2009

Poszukaj muszli na brzegu morza...Wczoraj jesień, dzisiaj zima… O bezkresny kosmosie!
Zainspirowani głosem naszej stałej Czytelniczki (dziękujemy!), postanowiliśmy zająć się szerokim tematem porządków i jednocześnie przywołać wspomnienie lata. Dziś zaledwie promil tej szerokiej tematyki – „ zachowujemy czystość skarbów z wakacji”.
Co zrobić, żeby przywieziona znad morza muszla nie obrosła kurzem na starej komodzie? Irena radzi : bezwzględnie używać ODKURZACZA.
Co, jeśli w szale porządków złamie się rura ssąca? Jest na to rada!

Co robić gdy pęknie wąż od odkurzacza? – Najlepiej kupić nowy. Ale można naprawić pęknięty, np. kawałkiem starej dętki rowerowej wsuniętej na wąż. Końce dętki owinąć plastrem, żeby się nie zsuwały. Zdarza się, że pęka plastykowa rura. Co wtedy robić? Cały pęknięty koniec odciąć piłką do metalu. Gdy mamy już równe zakończenie, wkładamy je do wrzącej wody. Następnie bierzemy dobra rurkę i jej cieńszy koniec wpychamy do tego uciętego zakończenia. Po paru minutach,gdy wąż wyschnie, rurka będzie dobra, ale krótsza.

(Dom bez tajemnic, Warszawa 1990, ss. 26-27)


Znajdziesz mnie znowu
muzyka: Piotr Figiel, słowa: Wojciech Mann, wyk.: Zbigniew Wodecki i Partita

5 komentarzy:

 1. krótsza rurka...? nie wiem czy to się opłaca...

  OdpowiedzUsuń
 2. Droga Dagmaro! W sprzątaniu liczy się efekt, a nie rozmiar rurki :-)Lepszy sprawdzony, stary odkurzacz z krótszą rurką, niż nowy z niesprawdzoną.
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wodecki to niezla rura...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesli odkurzac to tylko z Wodeckim :-) Super blog. Pamietam ksiazki Gumowskiej z półki mojej ciotki, nie wiedziałam, że takie w nich mądrosci! Pozdrawiam. Ilona

  OdpowiedzUsuń
 5. no nie!!!jaka niespodzianka - moj ulubiony kawalek!!! Ireny pewnie tez...
  biegne odkurzac moje zbiory z nad Zatoki Perskiej i plaz Long Island...
  na na na na na....
  dziekuje. pozdrawiam.

  p.s
  przy okazji - nie moge doczekac sie rad Iireny na tak delikatne tematy, jak czyszczenia muszli klozetowej, czy dbanie o wyglad partnera, by prezentowal sie, jak Wodecki w tym teledysku...

  OdpowiedzUsuń