niedziela, 15 listopada 2009

And the winner is...

Drodzy Czytelnicy!

Z Ireną jest nas troje, ale z Wami - mamy nadzieję - o wiele więcej. Nasz blog istnieje dopiero od miesiąca, ale mądre rady Ireny, jej poczucie humoru, wiedza, przenikliwość i zdrowy rozsądek zachwyciły nas już dawno.

Ponieważ zbliża się koniec roku, chcielibyśmy zaproponować rodzaj rankingu produktów i usług zakończonego nagrodą Gumy i Antygumy 2009 r. Jak wynikałoby z reklam, wszystko jest doskonałe, świetnie smakuje, czyści, pierze, działa, ale... co naprawdę jest dobre? To wiemy my; tzn. MY i WY. Koniec z tandetą, koniec ze snobizmem, koniec z dyktaturą kolorowych opakowań - błyszczący papierek i reklama w TV nie są gwarancją jakości.

W naszym rankingu proponujemy następujące kryteria:

Jakość (skuteczność, trwałość, smak , użyteczność);

Cena (rozsądna, ale adekwatna do jakości).

Dla przykładu – odkryta przeze mnie niedawno maseczka zapomnianej (a ostatnio reaktywowanej) polskiej firmy „Celia”: doskonała. Ze świetlikiem i kolagenem, fantastycznie działa na wysuszoną kaloryferowym powietrzem skórę. 6 zł za tubkę. Guma 2009 w kategorii PRODUKT - URODA.

Ranking nie będzie jednak promocją produktów spod znaku „dobre i tanie”; równie pożądane będą zgłoszenia rzeczy droższych, ale dobrej jakości.

Proponujemy następujące kategorie:

PRODUKT – URODA (kremy, mydła, maseczki, szampony, etc,)

PRODUKT – CZYSTOŚĆ W DOMU (płyny do mycia naczyń, proszki do prania, etc.)

PRODUKT – ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

OSOBA – OSOBOWOŚĆ MEDIALNA (ktoś wyróżniający się poczuciem humoru i zdrowym rozsądkiem)

ZJAWISKO

Jeśli macie własne przetestowane produkty, które Irena polecałaby równie żarliwie jak poleca płyn Agata do polerowania linoleum – tudzież produkty zasługujące na napiętnowanie jako Antygumy – prosimy o zgłoszenia wraz z krótkim uzasadnieniem na adres gumowska.blog@gmail.com

To samo tyczy się pozostałych kategorii. Wyniki w styczniu 2010 r.1 komentarz:

  1. Na gorąco proponuję Gumę Wszech Czasów dla Stefanii Grodzieńskiej, póki jeszcze nie trzeba jej przyznawać pośmiertnie (okrutne, lecz prawdziwe).

    OdpowiedzUsuń